Durere articulatie mana stanga

Oase si articulatii

Postata de cbrinzei cu 11 ani in urma.

Dezvolt o durere de timp de o lina la articulatia de la incheietura mainii (mai exact zona: osului pisiform, piramidal, semilunar, cu carlig) am folosit fasa elastica, durerea s-a atenuat dar a revenit din nou parca mai puternic, mi-am facut masaje cu creme special pentru dureri. La fel, durerea trecea, apoi revenea intensificata, nu am avut niciun traumatism de care sa stiu, posibil sa se fi intamplat in orele de somn. Am nevoie de un sfat! Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog- cu efectuarea unei ecografii musculoscheletale, unui buletin de analize, etc. in vederea unui diagnostic cert.