durere a soldlui + vsh marit

Oase si articulatii

Postata de georgiana991 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am o durere a soldului stang de ceva vreme, am facut rmn-uri, radiografii, ct-uri, si concluzia a fost ca am o modificare in structura osoasa si ar elucida misterul o biopsie a osului iliac, dar sa mai astept sa vedem cum evolueaza,dar durerile au ajuns sa fie insuportabile si numai cu antiinflamatoare cedeaza. Precizez ca am vsh-ul marit, 45mm/h, si in 2007 am fost diagnosticata cu LH,iar restul analizelor specifice bolii sunt in parametrii normali, iar acum sunt in remisie. va rog da-ti un sfat...biopsia este una dificila, de aceea s-a amanat. va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi indicat sa continuati cu recomandarile medicului curant. acesta cunoaste foarte bine dosarul cazului dvs.