durei de genunchi

Oase si articulatii

Postata de 32nelenya cu 13 ani in urma.

buna! as avea o intrebare si va multumesc tuturor care ami raspundeti. de ce in perioada ciclului menstrual ma dor genunchii? cel mai tare in prima zi. multumesc

Raspunsuri (4)

Omnia

acum 13 ani

Buna,

Multe femei acuza dureri de genunchi in timpul menstruatiei - deci nu esti singura in aceasta situatie.
Acestea pot fi cauzate de fluctuatia rapida a hormonilor care are loc in primele zile de menstruatie.
Pentru tratarea durerilor de genunchi asociate menstruatiei, se recomanda masajul genunchilor si aplicarea de caldura pe zona care prezinta dureri. ( de exemplu exista pernute eleectrice in acest scop).
Poti de asemeni sa apelezi si la analgezice pentru a scapa de durere.

32nelenya

acum 13 ani

buna omnia! multumesc mult pentru sfaturi:Dchiar nu stiam cauza acestor dureri.merci inca o data!

Rada

acum 12 ani

Oare asta sa fie cauza? Ma tem sa nu fie ceva mai grav. Si eu am aceasta problema.Am 42 ani.

32nelenya

acum 12 ani

buna rada! si de cat timp ai si tu dureri la genunchi?....si le ai tot in timpul menstruatiei?