durege palma inclusiv degete

Oase si articulatii

Postata de gigilik cu 10 ani in urma.

buna dimineata,
lucrez intr-o bucatarie si spal vase cam opt poate 10 ore pe zi, trag de niste lazi foarte grele,Noaptea nu pot sa dorm deoarece ma trezesc din ora in ora cu dureri groaznice de palma, foarte tare degetele raman blocate si simt arsura pe os si carne....... e infiorator.
poate pot primi un sfat cu ce pot sa fac, ce crema pot folosi sau ceva alternativ. Incerc sa misc degetele dar nu pot, iar peste zi se mai amelioreaza durerea si simt doar ca niste cutite, fulgere in palma................. va rog astep un raspuns, sa pot munci in continuare fara durere daca se poate
Georgiana

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Din pacate nu exista nici un unguent, crema sau alt mijloc care sa va poata ajuta sa munciti in continuare in acelasi ritm si fara suferinta.
Numai reducerea semnificativa a eforturilor fizice poate avea efect.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

gigilik

acum 10 ani

Multumsc din suflet, de redus efortul nu se poate reduce deoarece trebuie sa supravietuiesc in Belgia ca in aceasta tara muncesc, deci prin urmare ar trebui sa muncesc non stop fara pauze ca sa nu mai simt durere. Auzisem de o manusa cu un fel de atela care trebuie purtata pe timp de noapte care cica ar apasa pe un nerv care nu permite durerii sa apara.

Multumesc inca odata si mult success in continuare,
Georgiana Vasilescu

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Nu cred ca va poate ajuta aceasta orteza, ba chiar v-ar face mai mult rau...
Numai reducerea semnificativa a eforturilor fizice poate avea efect.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior