dupa degipsare la ruptura tendon la cat timp pot merge normal?

Oase si articulatii Operatie ortopedica Metastazele osoase osteolitice ale cancerului de san

Postata de Utilizator21562170902 cu 4 ani in urma.

buna ziua , am avut ruptura de tendon ,am stat 2 sapt in gips cu atela gipsata fara a pune jos deloc , am 2 sapt de cand am dat jos gipsul ,abia acum pot pune jos piciorul dar se umla si nu am puere deloc in picior ,cand isi revine ,glezna este rigida si piciorul aramas in flexie cum a fost pus in gips, nu pot decat sa stau in picioare fara a putea face pasi fara carje?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Despre ce tendon este vorba?
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior