doctor specialist

Oase si articulatii

Postata de membru233809 cu 11 ani in urma.

as dori sa-mi recomdati un doctor specializat in operatii de periartrita scapulo-humeros cu tendon spinos multumes mult

Raspunsuri (5)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna seara!
De circa 20 de ani nu se mai utilizeaza diagnosticul de """periartrita scapulo-humerala"", fiind vorba despre o entitate mult mai vasta si cuprinzand multe entitati: instabilitati scapulo-humerale anterioare/posterioare, impingement, SLAP, sindromul "coafei rotatorilor", artroza sub-acromiala, leziuni ale bicepsului, sindrom regional dureros (alo-distrofie), omartroza etc etc.
Exista vreo 2-3 specialisti in artroscopia umarului in Romania, insa nu stiu daca regulamentulul forumul imi permite sa afisez numele lor.
Va pot ajuta daca-mi scrieti in privat, pe mail.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

membru233809

acum 11 ani

multumesc mult pentru raspuns nu am reusit sa gasesc e-mailul dumneavoastra pe site dar va pot lasa adresa mea de e-mai unde imi puteti trimite raspuns acesta este [email protected] multumesc mult

membru233809

acum 11 ani

buna seara va rog din suflet Domnul Marius Uscatu sa ma contactati in legatura cu acesti specialisti

riela

acum 9 ani

Buna seara, as fi interesata sa stiu daca ati gasit chirurg pt artroscopia umarului? Am fost diagnosticata cu PSH, urmez tratament dar pare sa nu aiba efect asa incat ma intesez ce as putea face mai departe. Multumesc

Stefania

acum 10 ani

Va rog mult daca a-ti vrea sa-mi trimiteti si mie informatiile pe care le aveti privind tratamentul periartritei humeroscap**are. Cu mii de multumiri
Stefania