Disjunctie acromioclaviculara grad 3

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1499714397 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,
In urma unei cazaturi de pe bicicleta, m -am ales cu o disjunctie acromioclaviculara grad 3, ligamentele sunt rupte. Variantele de tratament au fost purtarea unui pansament dessault sau orteza timp de 21 zile si.a doua varianta operatie(care era foarte agreata de medici). Am ales sa nu ma operez. Au trecut 16 zile, nu am avut dureri deoarece am stat . Acum am inceput sa ma deplasez pe afara dar durerile sunt de intensitate mare. A mai trecut cineva prin asa ceva? Cand pot merge fara sa am durere in umar?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Buna ziua!
Varianta chirurgicala este preferabila, deoarece asigura o refacere ceva mai aproape de normalitate.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior