din ce cauza se fac chisturile tenosinoviale cineva mia is ca din cauza kg in plus este adevarat?

Oase si articulatii Operatie ortopedica

Postata de todoran127941 cu 6 ani in urma.

eu cum vad si tin sa credo ça nu are des face cu mainile va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Greutatea excesiva distruge articulatiile, muschii si tendoanele.
Aceste formatiuni chistice tin mai mult de o anumita structura a colagenului D-voastra.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

todoran127941

acum 6 ani

Am observat cand muncesc foarte mult am dureri foarte mari si nopti ne dormite va multumesc

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Este normal ca greutatea excesiva si efortul exagerat sa produca suferintele mentionate, datorita distrugerilor articulare provocate de supra-solicitarea de tip mecanic.
Solutia este evidenta.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior