diadnostic gresit

Oase si articulatii

Postata de membru213595 cu 12 ani in urma.

Este posibil ca in urma consultarii a mai multor medicii, unii sa puna un diagnostic de PSH iar altii BURSITA? Cum pot afla exact ce am? Acum cateva zile v-am intrebat despre PSH pentru care am urmat un tratament, am facut Kinetoterapie, fizioterapie. Acum mi se spune Bursita....alt tratament...ce sa fac? Ma dor mainile, incheieturile, bratele nu le pot misca ...

Raspunsuri (1)

suna a streptococ

acum 12 ani

Astfel de diagnoze legate de incheieturi, reumatism etc. sunt in medicina de regula gresite.
Bursita clasica are simptome clare si afecteaza numai o incheietura. Daca ai insa mai multe incheieturi atacate este o boala de cu totul alta natura. Des infectiile cu streptococi netratate corect duc des la astfel de simptome. Poate sa fie si altceva.