Degetul mic de la mana stanga amortit

Oase si articulatii

Postata de George1CT cu 9 ani in urma.

Buna ziua.
Am o problema de aproximativ doua saptamani. Degetul mic de la mana stanga este tot timpul amortit. De asemenea parca simt mana stanga ceva mai slabita fata de dreapta. Care ar fi recomandarea dvs? La ce tip de medic ar trebui sa apelez pt un consult?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Cu mare probabilitate este vorba despre o cervico-brahialgie, componenta a sindromului compresiv cervical (hernie de disc).
Prin urmare, trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

George1CT

acum 9 ani

Va multumesc!