Degetul mare de la picior ?

Oase si articulatii

Postata de Cornel 110011 cu 4 ani in urma.

Bună, astăzi tăiam lemne in papuci ,un lemn a sărit direct in degetul mare de la picior, unghia sa învinețit iar seara am observat că și degetul sa învinețit, au trecut 8 ore și tot mă doare. Va trece de la sine sau îmi recomandați un medic? Dacă da, ce medic? Dacă mă duc la urgenta voi sta ore întregi, pentru un deget nu e prioritate pentru ei. Va mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna seara,
Trebuie evacuat hematomul sub-unghial, care se poate supra-infecta.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior