Degetul mare de la mana dreapta umflat!

Oase si articulatii

Postata de Silvestru0505 cu 12 ani in urma.

Buna ziua , am fost si eu implicat intr-o bataie si noroc k am iesit nevatamat in afara de mana dreapta care acum s-a umflat.Ma refer la pumn mai exact partea cu degetul mare! si il pot misca spre interior dar sa arat OK cu el nu pot! adica sa il ridic! dar daca misc degetul mai amplu ajutat cu mana stanga atunci pot si simt putina durere! intrebarea mea e: am fractura sau doar osul e lovit din cauza loviturilor? e nevoie sa fac o radiografie?

Raspunsuri (6)

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomandat ar fi să efectuaţi o radiografie şi să cereţi sfatul unui medic ortoped

Silvestru0505

acum 12 ani

va multumesc. se pare ca am avut ruptura si mi-au pus mana in gips pentru 4 saptamani! intrebarea mea acuma ar fi : pot sa-mi reiau antrenamentele daca ruptura s-a vindecat? Antrenamentele includ exercitiile de tractiuni si flotari.

Medic Epuran

acum 12 ani

Reluarea antrenamentelor este hotărâtă doar de medicul ortoped care v-a avut în observaţie (cu ajutorul ecomiografiei, singura care poate preciza momentul recuperării în totalitate).

campionulyuriboyka

acum 11 ani

eu sunt cel mai complet luptator din lume YURI BOYKA

campionulyuriboyka

acum 11 ani

eu sunt cel mai complet luptator din lume YURI BOYKA

Campionulyuriboyka e un cretin

acum 10 ani

Esti cel mai mare inutil copil din lume.