Deget rupt sau intors?

Oase si articulatii

Postata de Myr3ll cu 10 ani in urma.

Buna ziua, acum aproximativ 2 saptamani jumate am fost la baie la strand si m-am jucat cu un baiat cu prosoapele si din greseala m-a lovit cu pumnu in degetul mic de la mana stanga si de atunci si pana in ziua de astazi ma tot doare. La inceput primele 2-3 zile era tot vanat si umflat, acum este incontinuare unflat si ma doare foarte tare daca incerc sa il misc cu mana cealalta, si nici nu pot sa strang pumnu bine ca parca ii blocat. Degetul este in continuare umflat si nu stiu daca este rupt sau intores. Voi ce parere aveti, si ce ar trebuie sa fac?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati o radiografie.

Alina

acum 10 ani

Si deci ce a fost cu edgetul tau? ca la mine e cam aceeasi problema, dar il pot cam misca putin, si nu prea inflat...?