deget mare picior stang imflamat

Oase si articulatii

Postata de mihai.v cu 9 ani in urma.

Ieri m am lovit lovit la fotbal la degetul mare al piciorului stang, cand am incercat sa dau la poarta fiind descult mi am tarat degetul mare de pamant si de atunci este umflat insa pot sa il indoi cu toate ca doare putin , ce ar trebui sa fac ?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Atitudinea terapeutica depinde de diagnosticul precis, iar acesta se obtine in urma examinarii clinice (daca este nevoie, insotita de radiografie).
Pana la obtinerea diagnosticului precis este preferabil sa nu atingeti solul cu degetul afectat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior