Deget luxat/scrantit?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1496091645 cu 6 ani in urma.

Duminica am primit o minge in mana, mai exact in degetul mare de la mana stanga. Nu s-a invinetit, nu s-a umflat, dar am ieri m-a durut destul de tare, il miscam destul de greu si simteam presiune pe articulatie, abia puteam sa-mi ridic telefonul de pe masa. Luni dimineata cand m-am trezit durerea s-a diminuat foarte mult si presiunea de pe articulatie nu mai e asa mare, pot sa depun efort cu el. Ieri l-am tinut subt apa rece de cateva ori.
Un sfat? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/ligamentele-si-tendoanele_1645