de ce ma doare umarul?

Oase si articulatii Operatie ortopedica Metastazele osoase osteolitice ale cancerului de san

Postata de Utilizator21587641394 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,acum o luna am inceput o serie de exercitii fizice pentru brate,dupa a2a zi a inceput sa ma doara umarul stang insesizabil,acum dupa o luna,abia pot dormi,este infernala durerea,am ceva gel naturist pentru dureri insa nu isi face deloc efectul,iau si calmante,m-am lasat astazi pe umar si mi s-a facut rau instant,am ametit si dureri de cap,durerea este mare,ce imi recomandati?simt durerea in articulatie mai exact,desi nu ma pricep incerc sa explic cat mai in detaliu

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Probabil va confruntati cu o leziune a muschilor "coafei rotatorilor), provocata de efortul excesiv.
Ar fi indicat un repaus fizic de 3-4 luni, pentru cicatrizarea leziunii.
O examinare clinica la specialistul in artroscopia umarului ar fi oricand salutara.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior