De ce ma doare doar piciorul stang?

Oase si articulatii

Postata de Alex18@ cu 14 ani in urma.

Am inceput de 2 luni sa fac exercitiu fizic si la un efort mai mare al picioarelor,piciorul stang ma doare vreo 2 zile cand calc pe el.Tin sa precizez ca doar stangul.Ma doare la
nivelul gambei de parca osul se indoaie sa pocneasca.Daca intrerup pt cateva zile efortul pe piciorul respectiv durerea dispare.

Raspunsuri (5)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Aand in vedere caracterul durerii cel mai probabil se ia in discutie o suprasolicitare musculara. Incercati sa va incalziti inaintea efectuarii exercitiilor. Daca durearea persista consultati medicul pentru examinare clinica si atitudine terapeutica corespunzatoare.

alex

acum 11 ani

si eu am aceeasi problema
tot la piciorul stang tot la gamba si tot de la efort

cosmin

acum 11 ani

eu pur si simplu stau in pat si deodata incepe sa ma doara piciorul stang intre os si muschi simt niste intepaturi insuportabile....

cosmin

acum 11 ani

eu pur si simplu stau in pat si deodata incepe sa ma doara piciorul stang intre os si muschi simt niste intepaturi insuportabile....

Catalin

acum 10 ani

ma doare piciorul stang nu am facut nici cine stie ce efort si nici nu l-am lovit ma doare si cand merg si cand stau degeaba nustiu ce sa fac