De ce am febra???

Oase si articulatii Profilaxia febrei reumatice

Postata de SIMION124392 cu 14 ani in urma.

BUNA ,dupa o operatie pe femur ce am avuto acum o luna ,dupa o fractura ,fac febra in fiecare zi! Pina acum citeva zile 37,5 ,37,8 .De 2 zile fac 38,5 si ziua dar mai ales noaptea analizele la singe au iesit bine doctorii nu au gasit absolut nimic !e normal dupa fractura sa ai febra?? operatia nu e umflata!doar fierbinte si rosie atunci cind am febra ,dupa aia ia culoarea pielii . imi poate spune cineva ce se intimpla?

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

este posibil sa ai o infectie daca zici ca ai temperatura si operatia e rosie si fierbinte, dar ar trebui sa iasa la analize, te-as sfatui sa mergi si la alt medic si chiar sa repeti analizele
numai bine

fraghn

acum 14 ani

ar fi bine sa schimbi doctorul sa continui sa iti faci analizele..deoarece parerea mea s-ar putea k operatia sa nu fie reusita.
numai bn