Cum se poate debloca un genunchi blocat la 90 de grade dupa operatie de fractura de femur1/3 distala ?

Oase si articulatii

Postata de lo_lita cu 4 ani in urma.

Operatia de fractura ,..in urma unui accident de masina la femurul stg,din mai 2017,cu tija inca ne scoasa pentru consolidare,am blocat genunchiul la 90 de grade, se poate face o interventie pentru a se debloca genunchiul cand se va extrage materialul de osteosinteza?Multumesc anticipat de raspuns,Cu stima,..!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-dupa-operatie-la-genunchi_11425

Utilizator11562745939

acum 4 ani

Am si eu aceiasi problema doctorul spunandu-mi ca 80% este artrofibroza.kinetoterapie indensiva sau alta operatie pentru a indeparta tesutul cicatrizat.