cum pot sa ma recuperez mai repede dupa o entorsa de glezna?

Oase si articulatii

Postata de Alexandru cu 8 luni in urma.

Am avut timp de doua saptamani piciorul drept in ghips din cauza unei entorse de glezna intamplata la fotbal, doctorul mi a spus ca 2 saptamani n am voie sa fac sport dar as vrea sa stiu daca exista unele metode pentru a putea sa reduc acest timp si sa ma recuperez mai repede

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 luni

Buna ziua,

Vindecarea si recuperarea entorsei gleznei dureaza 6-12 saptamani, nu 2 saptamani.

Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului