cum pot proceda sa-mi iasa totul bine?

Oase si articulatii

Postata de ghina cu 12 ani in urma.

Buna a.
Ma numesc Matei Ghina,locuiesc in Spania. M-ia recomandat o prietena SPITALUL CLINIC MILITAR ca este cel mai bun in momentul ziuacesta.Sunt diagnosticata si tratata de parte de sectia de NEUROCHIRURGIE si de UNIDAD de DOLOR cu diagnosticul de DESGASTE DEGENERATIVO la cervicale iar la umarul drept fractura de TENDON ESCAp**aR SI LINFEDEMUL.Eu doresc daca ati putea sa ma vedeti si sa imi da-ti un sfat, pentru ca aici mi sa spus ca nu este pentru operatie, si daca este ce riscuri are.
Mi-as dori sa imi raspundeti si daca se poate sa ma programati la consulta dumneavoastra.(eu sunt in tara in perioada de 13/08 a 05/09)
Va multumesc.

Raspunsuri (5)

ela

acum 12 ani

Draga Gina nu te duce la pomul laudat .Nu este spitalul militar cel mai bun .Tie iti trebuie un medic bun.in fiecare spital exista cate un medic bun ....nu spitalul conteaza ci medicul sa puna suflet si sa iti puna diagnosticul corect si sa-ti recomande corect ce este de facut pt ca sunt foarte multi neurochirurgi care te taie doar ca sa iti ia banii.iti recomand cand vii in tara sa te duci la spitalul universitar bucuresti la sectia neurochirurgie etaj 8 sa il cauti pe dl dr Dan Teleanu si sa iti spuna parerea dansului si sa iti recomande investigatiile care trebuiesc facute .adresa mea de mail dragumarinela @yahoo.com sanatate multa

ela

acum 12 ani

sorry am scris adresa gresit [email protected]

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

are dreptate Ela,la noi in tara ,din pacate sunt foarte multi neurochirurgi care taie fiindca(ma doare sa spun),dar costa mai mult o operatie decat un tratament si nu e tocmai indicat sa mergi asa la prima strigare.urmeaza-i sfatul ei daca a mai avut experienta,sau asteapta sa vezi ce mai scriu oamenii pe site.din pacate nu stiu sa te indrum la un dr in Buc,dar nu cred ca Dr din spania sunt chiar asa netoti,diagnosticul pus de ei este:afectare degenerativa la nivel coloana cervicala,limfedem si ruptura tendon scap**ar.daca in aczul afectiunii cervicale nu necesita interventie chirurgicala,cu siguranta necesita fizioterapie si kinetoterapie(depinde de faza in care este),cat despre problema de la umar trebuie sa consulti un ortoped,asta tine de ei si nu de neurochirurgi,si daca tendonul este rupt si nu doar lezat,cred ca e nevoie de operatie,dar probabil dupa retragerea limfedemului(in urma tratamentului medicamentos) este necesara interventia chirurgicala,dar asta o decide Ortopedul.Multa sanatate!

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

oricum ce pot sa iti spun pana vi in tara,si te vad dr de aici,evita sa iti lasi capul pe spate pentru a privi in sus,nu alerga,nu sari,nu merge cu bicicleta(decat de camera),nu face miscari bruste cu capul-pentru hernia de disc cervicala,iar pentru umar:nu ridica greutati cu mana respectiva,misc-o cat de des poti,fara sa ti nimic in mana DAR SA NU DOARA LA MISCARE.evita frigul si umezeala,eforturile intense care solicita coloana si bratul si inca o data multa sanatate!

eugenia

acum 10 ani

Draga mea nu ai ce cauta acolo , aia nu sunt medici sunt sadici , ai ceva sau nu ei te duc la operatie si taie de parca ai fi animal , coase ca pe sac si dute acasa , stai acolo ca aia sunt mai avansati ca noi