Cum îmi pot îmbunătăți mersul?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator21558811014 cu 4 ani in urma.

Bună seara!De ceva timp mă deplasez cu dificultate,merg cu genunchiii îndoiți și nici la orizontală nu reușesc să întind perfect picioarele( e ca și cum ligamentele din spatele genunchilor ar fi mai scurte).Menționez că sufăr de gonartroză. Aș vrea să știu dacă există exerciții de recuperare în acest sens.

Raspunsuri (3)

Dr. Dragos Popescu

acum 4 ani

Probabil aveti o gonartroza avansata. Singurul mod de a indrepta genunchii este o proteza de genunchi.

Utilizator21558811014

acum 4 ani

Multumesc pentru raspuns!
puteti sa-mi spuneti cam cat dureaza recuperarea dupa operatia de protezare a genunchiului?

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti intotdeauna la medic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/gonartroza_15885