fractura la picior?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp305924 cu 8 ani in urma.

Acum cateva luni am fost la o petrecere la care am purtat tocuri.De atunci ma doare osul acela de la degetul mare al piciorului,capul metatarsianului. Am incercat sa mai port tocuri,dar nu pot sta cu ele in picioare mai mult de 20 de minute,durerea e insuportabila.Uneori daca parcurg distanţe lungi pe jos chiar si in papuci comozi simt un usor discomfort.Atunci cand ma doare,zona aceea se inroseste si mi se pare ca e mai umflata decat aceeasi zona a celuilalt picior.Am fost la doctor si mi-a recomandat Diclac,dar nu mi-a trecut.Ma puteti ajuta?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Un raspuns precis si avizat necesita, evident, o examinare clinica a piciorului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior