Cristea Marina?

Oase si articulatii Absenta cristalinului Abuz de stupefiante Purpura trombocitopenica imuna
+1
Vezi toate grupurile

Postata de cristeamarina17 cu 4 ani in urma.

Buna ziua! doresc si eu o parere la problema cu care ma confrunt de ceva timp.Am dureri scurte (fulgeratoare) la genunchi ca niste intepaturi puternice cu mai multe ace , cum apar asa si dispar , dar sunt intepaturi groaznice la care nu pot sa ma aptin sa nu tip de durere ,dar noroc ca sunt de durata scurta .Va rog dati mi un sfat!

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Din pacate, nu am reusit sa intelegem tocmai datele capitale:
- sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, eforturi practicate;
- antecedente traumatice, metabolice, vasculare, neurochirurgicale etc
- fumati cumva?
Asteptam elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

cristeamarina17

acum 4 ani

Scuze! Am 42 de ani ,1,71 inaltime, 66 kg , de profesie sunt educatoare , nu am practicat sport, nu fumez nu am avut nici unepisod traumatic dar....de 10 ani sufar de o hepatita b si de putin timp viremia mi a crescut si am facut si niste analize de singe :ASLO, FACT. REUMATOID , PCR, CALCIU, CREATININA ,ACID URIC -toate in limite normale ,cateva modificari am avut la UREEA SERICA- scazuta fata de valorile normale si in hemoleucograma LEUCOCITELE SI NEUTROFILELE -zcazute. Va multumesc !

Cehas

acum un an

Nu i-ați mai răspuns ;)