Crestere inaltime

Oase si articulatii

Postata de andrew183 cu 10 ani in urma.

Am 20 de ani si 4 luni 1.83 cm inaltime as dori sa mai cresc pana la 1.85-1.87 ..mentionez ca nu prea am un program de somn regulat de vreo 2 3 ani as putea spune ca chiar haotic si faptul cum mananac si totusi am mai crescut . Este posibil sa mai cresc in inaltime daca am un regim alimentar ok si imi fac un program de somn? Parinti mei sunt destul de inalti mama unpic mai scunda tatal cam cat mine.

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu prea se mai creste dupa varsta de 20 de ani, cartilajele de crestere sunt deja inchise, asa ca slabe sanse.Eu am aceasi inaltime pe care o aveam la 19 ani, asa ca nu prea mai cresti la varsta asta.