coxactroza si proteza sold drept

Oase si articulatii Proteza de sold

Postata de MembruMobileApp150330210425986 cu 8 ani in urma.

Am. Proteza pe sold drept. am fost diagnosticata cu artrita reumatoida juvenila poliarticulata. operata in2005. Sunt iesita pe caz d boala. d curind am fost diagnosticata si cu hernie lombara tot pe partea dreapta, ruptura ischiogambiara tot pe picior drept. merg in continuare pe recuperare, dar nu pot renunta la cirja. as vrea sa stiu daca se poate, daca se lucreaza cu firmele producatoare d proteze sau se fac doar prin comanda

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Nu am inteles intrebarea D-voastra referitoare la proteze.
Protezele de sold sunt gratuite, fiind asigurate prin Programul National de Endoprotezare.
Prin urmare, nu exista o legatura intre pacienti si firmele producatoare/distribuitoare, acestea livrand protezele pe baza de licitatii la fiecare spital.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior