cotul sting

Oase si articulatii

Postata de koka cu 9 ani in urma.

dupa o cazatura pe care am avuto la inceputul luni febroarie am probleme cu mina , respectiv cotul nu ma lasa sa mai folosesc mina asa cum ar trebui,Diagnostic TRAIECT DE FRACTURA LA NIVELUL CAPULUI RADIUSULUI STING .va rog sa-mi spuneti ce e de facut in acest caz

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Fracturile cotului un un prognostic destul de sever tocmai datorita ankilozei pe care o determina, si care impune atat evitarea oricarei imobilizari, dar si kineto-terapie sustinuta.
La ora actuala se impune o evaluare clinica si radiologica si, daca situatia o permite, trebuie sa efectuati multa kineto-terapie (chiar daca este cam tarziu...).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

koka

acum 9 ani

multumesc frumos pt. raspuns in filmu radiologic nu se observa nimic merg la medic ortoped si urmez un tratament medicamentos

koka

acum 9 ani

multumesc frumos pt. raspuns in filmu radiologic nu se observa nimic merg la medic ortoped si urmez un tratament medicamentos