cot

Oase si articulatii

Postata de ilie1234 cu 11 ani in urma.

cat rebuie sa doara fractura la cot

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Exista nenumarate tipuri de fracturi la nivelul cotului.
Sunt printre cele mai redutabile fracturi dpdv al tratamentului si mai ales al prognosticului, deoarece cotul are tendinta la ankiloza rapida.
Situatia trebuie analizata clinic si radiologic.

Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

ilie1234

acum 11 ani

astazi am fost la medic(chirurg ortoped)si a spus ca fractura e pe drumul cel bun,iar durerile vor inceta in maxim o luna cand ar trbui scoase acele tije ce sustin fractura.am uitat sa mentionez ca nu suntem in tara ci in Cipru,cat de tratament de recuperare inca nu stiu nimic.

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
In orice fractura a cotului recuperarea (kineto-terapia)este esentiala, in vederea recuperarii functiei articulatiei.

Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior