cot mana dreapta dureros si vanat

Oase si articulatii

Postata de alexandru79101787 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,sotul meu(34 ani) are de vreo luna jumatate o durere foarte mare la cotul mainii dretpe,durere care la inceput a cedat cu ajutorul unguentelor precum fastum gel sau clafen.De vreo trei zile durerea s-a intensificat si il doare toata mana de la umar pana la degete iar tot cotul este acum vanat si umflat desi nu s-a lovit.Mentionez ca durerea se intensifica si mai mult in momentul in care iese afara la frig.Nu stiu ce sa cred,daca este de natura reumatica sau daca este de alta natura.Mi se pare ciudat faptul ca s-a invinetit...
Va multumesc anticipat,Loredana.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa nu intarziati consultarea unui medic ortoped ; in urma consultatiei va va specifica daca se poate rezolva ortopedic sau daca tine de reumatologie.

alexandru79101787

acum 11 ani

Multumesc mult.