corset copil

Oase si articulatii

Postata de cristina_madalina8 cu 10 ani in urma.

Ce fel de corset trebuie sa poarte un copil de 10 ani pentru indreptarea spatelui?( este adusa de umeri in fata-cocoasa)

Raspunsuri (3)

anca

acum 10 ani

incercati sa nu ii mai dati perina cand merge la culcare ar fi primul pas,profesorul de sport o sa va poata da de asemenea sfaturi practice,,,mult succes

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Trebuie sa consultati obligatoriu un specialist in ortopedie pediatrica, cu mare experienta in chirurgie spinala. Este total exclus sa va confectionati un corset fara stiti precis daca este nevoie sau nu de corset, care este scopul corsetului, perspectiva de tratament, evolutia potentiala etc etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Trebuie sa consultati obligatoriu un specialist in ortopedie pediatrica, cu mare experienta in chirurgie spinala. Este total exclus sa va confectionati un corset fara stiti precis daca este nevoie sau nu de corset, care este scopul corsetului, perspectiva de tratament, evolutia potentiala etc etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior