contuzie forte pumn drept

Oase si articulatii

Postata de terezabt cu 14 ani in urma.

Buna seara
Va rog sa mi dati si mie un sfat in legatura cu problema mea.In urma cu 48 de ore m-am lovit rau la pumn ,si mi s-a umflat f tare mana pe fata externa ,arata de parca ar fi o paine ,m-am prezentat in serviciul de urgenta unde mi s-a pus diagnosticul de mai sus fiidu-mi recomandat sa pun local gheata si sa iau aulin iar in acelasi timp mi-a fost imobilizata mana cu atela gipsata.Va rog daca puteti sa-mi recomandati si altceva pt ca ma doare foarte tare si -mi este teama sa nu raman cu sechele in plus eu sunt sportiv ,practic badminton si va dati seama ca folosesc mana
Va multumesc foarte mult

Raspunsuri (6)

Dr. Diana Dragomir

acum 14 ani

Puteti lua un tratament homeopat care ajuta si la desumflarea mainii si la durere si acesta este Arnica 200 CH 3 granule , apoi dupa jumatate de zi Arnica 1M 3 granule.
Granulele sunt dulci, se tin in gura pana se topesc si cateva zile nu se consuma produse cu cofeina gen cafea sau coca-cola.

Sanatate multa!

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 14 ani

buna seara! ma numesc Alina Iatan si ca specialist in recuperare medicala v-as recomanda un tratament de fizioterapie, constand in sedinte de laser si ultrasunete, antiiinflamator si aveti garantia vindecarii rapid si fara sa simtiti durere! in rest multa sanatate si rabdare!

catalin safta

acum 12 ani

buna seara ... am si eu o problema .. am dat cu pumnul in capul unui baiat si dupa cateva minute sa umflat foarte tare pumnul . nodul mijlociu .. am fost la urgente si mi a pus mana in gips dar fara efect mana mea este tot umflata ce ar trebui sa fac??????? astept raspunsuri ..multumescc!!!!!!!!!

roth gyula

acum 11 ani

acum o saptamina ma-m lovit la genunghi si mi sa pus in ghips .luni trece o saptamina si imi ía ghipsul jos dar genunchiul tot ma doare .Ce pot face

Andrei

acum 10 ani

am dat akum 1 zi in capul unui baiat si mi sa umflat rau de tot ce sa fak nu am fost la doctor niciunde

cristian mihai

acum 10 ani

buna ziua asi vrea si eu sa stiu cum pot scapa de durerea de pumn ,nodul mic ma tot doare aproape de 2 luni si nustiu ce sa mai fac , cauza a fost ca am dat cu pumnul in capul unui coleg care ma inervat foarte rau va rog sa imi dati un sfat . multumesc