Condromalacia patelara (rotuliana) – o afectiune a cartilajului genunchiului

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Ma numesc Adriana, am de ani si am un baiat de de 2o ani. In urma cu un an a fost diagnosticat cu condromalacie parapotelara dupa efectuarea unei artroscopii. Avea dureri foarte mari de genunchi aproape ca nu mai putea merge. Doctorul care l-a operat a spus ca aceasta boala nu are leac. Va rog sa-mi spuneti daca exista vreun tratament pentru ca eu sunt disperata cu gandul ca nu se mai face bine. Eventual recomandati-mi unde sa merg sa facem investigatii mai amanuntite mai ales ca acum il dor ambele picioare. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

madalina316

acum 15 ani

Buna seara!am ramas surprinsa sa vad cat de multe fete au problema mea cand am inceput sa caut pe internet o solutie, insa asta nu mai face mai putin complexata. Am 25 de ani si am picioarele strambe, de la genunchi in jos, in forma de 0. cateodata ma fac ca uit si ca nu e asa, si chiar ma pacalesc uneori, dar orice ar fi stiu imediat imi dau seama ca ma mint. Vreau sa port si eu costume de baie, fuste, rochii, m-as simti muuuult mai feminina si abia atunci cred ca as avea incredere in mine. E un defect care chiar ma complexeaza tare si daca exista vreo solutie pt asta va rog sa-mi spuneti, de preferat pe adresa mea de mail. Va multumesc anticipat!