Coloana vertebrala e cauza?

Oase si articulatii

Postata de Sophia M cu 11 ani in urma.

De cateva saptamani bune ma doare mai accentuat coloana intre omoplati (mai ales noaptea si la trezire). Am scolioza de mai multi ani. Intrebarea este daca durerea la tendonul lui Ahile, la ambele picioare, si la incheieturile unor degete de la o mana pot fi cauzate tot de coloana?
Exista chiropractori in vreun spital din Bucuresti?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Poli-artralgiile mentionate au, mai curand, o cauza de tip inflamatorie-reumatologica.
Prin urmare, trebuie sa consultati un reumatolog (la ce v-ar folosi un chiropractician in cazul unei afectiuni de tip inflamator??).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Simptomele dumneavostra se incadreaza in categoria spondilartritelor , afectiune musculoscheletala de tip inflamator , care poate fi tratata cu succes da catre un reumatolog.

Sophia M

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspunsuri!
Sper sa existe tratament si acesta sa poata fi administrat si intramuscular, am probleme digestive care ma impiedica sa iau medicatie de orice tip...