coasta fisurata

Oase si articulatii

Postata de NicuNicusor28 cu 10 ani in urma.

Acum vreo 5 zile am alunecat in baie si am cazut cu coastele de vasul de la Wc !!nu m-a durut cine stie ce primele zile dar observ ca ma doare din ce in ce mai tare!!am tusit astazi si am simtit o durere puternica in zona aia si de atunci ma doare intruna!!!

Raspunsuri (2)

buna

acum 10 ani

Te-ai enervat cumva mai puternic cu 1-3 zile inainte sa cazi ?

antoneta142936

acum 10 ani

Probabil este o coasta rupta sau fisurata. Singurul lucru pe care-l poti face este sa te strangi bine cu un brau asa incat coasta sa stea fixa 2 sapt pana cand osul se sudeaza. sanatate si rabdare