coasta fisurata sau altceva

Oase si articulatii

Postata de andrei.henea cu 10 ani in urma.

In urma cu o saptamana am primit o lovitura in partea dreapta a corpului , un pic mai jos de subrat.In zilele ce au urmat am simtit durerea care nu era foarte puternica.Dupa o zi in care am lucrat am inceput sa simt durerea mult mai tare.Ea apare atunci cand apas cu degetul in zona respectiva sau cand inspir profund si simt ca se rasfrange in partea din spate si din fata a corpului uneori.
E posibil sa fie coasta rupta sau fisurata ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, este posibil. Pentru certitudine, este bine sa consultati medicul internist si sa efectuati o radiografie.