chist sinovial

Oase si articulatii

Postata de Roxana Alxx cu 11 ani in urma.

Ma numesc Roxana, am 17 ani si am am nevoie de ajutor.
Anul trecut (2012) luna decmbrie, am fost la ortoped si am constatat ca am chist sinovial. Au trecut 3 luni in care am primit 4 tratamente diferite, unle medicamente fiind doar analgezice, iar chistul s-a dezvoltat mult mai mult. Dr ortoped imi spune de fiecare data nu se poate opera, durerile sunt prezente in cazul in care stau mult in picioare sau merg mult. Medicul ma obliga sa port ortiera.
Credeti ca trebuie sa merg la un medic chirurg? Ce imi recomandati ?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Nu am inteles tocmai esentialul: la ce nivel anatomic se situeaza acest chist sinovial???
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior