Chist sinovial la 2 ani

Oase si articulatii

Postata de elisabeta16 cu 8 ani in urma.

Buna ziua, fetita mea de 2 ani a fost diagnosticata cu chist sinovial palmar; exact unde se simte pulsul la manuta dreapta, pana acum 3 luni era cat o jumatate de boaba de piper, in ultimele 3 luni a crescut vreo 3 cm fetita in inaltime si automat a crescut si chistul, momentan este cat o bomboana de tic-tac, am fost la consult, domnul dr. l-a apasat, nu i-a facut radiografie sau ceva, acuma pare mai iesit inafara. Mi-a recomandat sa vin peste un an sau daca creste exagerat. Fetita are cateodata un usor tremurat al mainii. Imi este frica fiindca este mana dreapta. Ce imi recomandati?

Raspunsuri (1)

Utilizator11709814087

acum o luna

Buna, știu ca a trecut mult timp de atunci … am di eu o fetița care are un chist la mama … îmi poți spune te rog cum ai rezolvat ?