Ce trebuie sa fac sa îmi revin mai repede ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11566474203 cu 4 ani in urma.

Acum o luna mam tăiat într-o sticla la mana stânga mia fost tăiat tendonul și nu îmi mai simt 3 degete nu le pot nici îndoi sa strâng pumnul ar trebui sa le forțez sa pot sa îmi revin. Și o sa le mai simt vreodată degetele sau o sa rămână asa. Cat timp o sa dureze recuperarea

Raspunsuri (2)

acum 4 ani

Buna! Nu ar strica niste exercitii speciale, poti cere parerea unui doctor online căutand pe internet! Iar recuperarea depinde de la persoana la persoana, cel mai bine este sa intrebi un medic avizat!

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Trebuie sa apelati urgent la un specialist in Chirurgia mainii, poate se mai pot salva nervii si tendoanele sectionate.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior