Ce sfat imi dati ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11549915172 cu 5 ani in urma.

In data de 3 Noiembrie 2018 am alunecat la fotbal si am inceput a avea dureri insuportabile am fost la spital , care dupa o raza mi-au spus ca nu am nimic rupt si am doar o entorsa si piciorul mi-a fost pus in atela gipsată 14 zile , dupa cele 14 zile dupa care am scăpat de gips am început sa merg din nou dat mai greu si cu durere , tot am așteptat in speranța ca am nevoie doar de repaus si nici un rezultat, in data de 8.02.2019 am facut un RMN si am fost diagnosticat cu mai multe probleme : ruptura LIA completa , fractura verticala corn posterior menisc lateral , separație menisco-capsulara parțiala menisc lateral , fractura subcondrala de platou tibial postero lateral , e nevoie de mai multe intervenții chirurgicale ce sfat imi dați ?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

Buna ziua,
Necesitatea (oportunitatea, utilitatea) interventiilor chirurgicale se estimeaza exclusiv prin examinarea clinica directa a articulatiei.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior