ce se intampla?

Oase si articulatii

Postata de gyss_ella cu 13 ani in urma.

buna.de cateva zile am o durere la genunchiul stang.durerea e mai puternica atunci cand genunchiul este indoit.nu prezinta umflaturi sau pete rosii.imi poate spune cineva ce se intampla?multumesc.gyss_ella.

Raspunsuri (6)

Dr. Ilias Vlad Teodor

acum 13 ani

va doare la miscare , urcat scari?
durerea este la rotula , pe lateral ?
va tine ceva in spatele genunchiului?
ce varsta aveti?

gyss_ella

acum 13 ani

buna.va raspund acum la intrebarile pe care mi le-ati pus.nu ma doare genunchiul la miscare nici cand urc scarile,iar durerea este la rotula dar mai intensa in partea de sus a rotulei.iar in spatele genunchiului nu ma tine nimik.durerea e mai intensa cand tin genunchiul indoit.am varsta de 31 de ani.

Dr. Noemy Radu-Stefanescu

acum 13 ani

Daca nu v-ati lovit cel mai probabil la virsta aceasta este sa aveti o inflamare a partilor moi prin suprasolicitare.Cel mai corect este sa urmati timp de citeva zile tratament cu un antiinflamator local cum ar fi Diclofenac gel cu care va ungeti in strat subtire de 4-5 ori pe zi ,sa puneti aplicatii reci pe zona dureroasa si daca nu apare nici o ameliorare sa veniti pt radiografii si un consult ortopedic intr-un centru specializat.

gyss_ella

acum 13 ani

buna.nu m-am lovit.urmez un tratament cu voltaren emulgel de ieri.si pe langa acesta imi pun si comprese cu frunze de varza.

Constantin

acum 13 ani

Terapia naturista este solutia-0722344290

georgeta deaconeasa

acum 10 ani

buna ziua!.de apropae un an ma doare genunchiul drept in partea exterioara
daca il indoi .cind urc scarile sau cobor ,trebuie sa am amre atentie la orice miscare.ca madoare f. tare