ce sa fac?

Oase si articulatii

Postata de toadermira cu 13 ani in urma.

De ceva vreme ma confrunt cu o amorteala a mainii drepte,in special a buricelor de getelor,care nu-mi trece deloc pe parcursul intregii zile.Dimineata cand ma trezesc sunt si mai amortite.Tin sa mentionez ca sunt fumatoare;poate exista vreo legatura intre faptul acesta si problema mea? Ce as...

Raspunsuri (1)

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

buna seara! cel mai bine ar fi sa mergeti la un consult la neurologie! si eu am patit asa ceva si am crezut ca e de la efortul prelungit, ma trezeam noaptea de durerea mainii care era si amortita. am consultat neurologul si m-a sfatuit sa iau antiinflamator si sa ma masez cateva zile si apoi sa vedem reactia, ar fi posibil ca un nerv sa fie ''sucit'' , dar in timp au trecut de la sine. nu am luat tratament medicamentos caci am suportat durerea, doar o data am luat nurofen forte. probabil ca mana a fost solicitata mai mult in ultima perioada, asa ca mergi la consult si va fi bine! Sanatate multa!