Ce pot face in cazul unei dureri de genunchi?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1512497432 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Imi cer scuze pentru deranj,sper ca imi veți putea raspunde. Am 18 ani si joc fotbal. In timpul unui meci,dupa o săritură,piciorul meu fiind in aer,dupa ce am lovit mingea,adversarul a intrat in piciorul meu cu corpul. M.i l.a sucit un pic si nu am mai continuat partida. La început nu puteam sa îndrept piciorul si ma durea foarte rau genunchiul. Am fost la spital,unde m.i s.a spus ca nu am nimic grav dupa ce am facut radiografie si mi.au dat sa iau sindolor gel. Au trecut 3 saptamani si ceva si tot ma doare in partea stanga a genunchiului drept. Pot sa il îndrept,dar tot ma mai tine sub rotula acolo cand fac treaba asta. Știți cumva ce trebuie sa fac? E cazul de operație?. Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/durerea-de-genunchi-cauze-posibile_11397