Ce pot faca in legatura cu durerea de la degetul de linga degetul cel mare de la picior??

Oase si articulatii

Postata de hgordana cu 4 ani in urma.

Ma doare de o luna ,a inceput cu durere intre degetul mare ci celalalt timp de 2 saptamani,am pipait ai am vazut ca nu am.nimic,dupa 2 sapt Mi-a aparut pe degetul de linga cel mare la picior ceva tate ca si cand osul al creste in lateral,ma doar incontinu ,durerea merge in josul degetului,cand fac baie in asa calda ma doar si mai rau Sau cand merg si il indoi

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Poate fi vorba despre o maladie Freiberg sau despre orice alt tip de metatarsalgie.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

hgordana

acum 4 ani

Multumesc frumos pentru raspuns!