Ce poate fii.?

Oase si articulatii

Postata de corny cu 8 ani in urma.

Simt furnicaturi in degetul inelar si degetul mic de la mana stanga .la recomandarea medicului de fam. am luat Pentoxi Retard si Neuromultivita ,cate 2 comprimate pe zi,dar fara efect.modificari de culoare nu sunt,doar ca degetele sunt mai reci.vreau sa stiu care este cauza si ce pot face sau la ce medic sa merg.

Raspunsuri (3)

corny

acum 8 ani

Mentionez ca am 40 de ani,65 kg.

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Poate fi vorba despre un sindrom al nervului ulnar (comprimat la nivelul cotului) sau un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Trebuie sa consultati, evident, un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

corny

acum 8 ani

Multumesc frumos.