Ce ne sfatuiti sa facem?

Oase si articulatii

Postata de Georgeonline cu 9 ani in urma.

Fetita noastra de 21 de ani a fost diagnosticata cu luxatie congenitala de sold si coxartroza in urma cu 2 ani. Pana acum soldul nu a durut-o si nu am facut nici o investigatie, dar vestea primita ne-a daramat. I-au aparut niste dureri in sold de 6 luni, mai ales la efort. Am fost la dr Andrei Ioan Bogdan si ne-a spus ca soldul va trebui inlocuit cu timpul, pentru ca durerile se vor mari si nu va mai putea merge. Fetita isi doreste operatia si acum pentru piciorul este mai scurt cu 6 cm, si am inteles ca dupa operatie picioarele se egaleaza. Medicul ne-a spus ca ar fi mai bine sa mai asteptam pana facem operatia ca proteza se strica si va trebui sa faca si alte operatii. Cum ar trebui sa facem?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Puteti cere opinia unui al 2-lea medic ortoped.

antoneta142936

acum 9 ani

Domnul/a doctor are dreptate ... inainte de aface orice altceva mai cereti parerea si altor doctori.