Ce ma sfatuiti?

Oase si articulatii

Postata de cotoi50 cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Am dureri articulare,umar stang,sold stang,genunchi stang si glezna stanga,dar nu toate odata.Am facut analize,am facut si radiografie,nu sunt probleme majore.Varsta 51,M.De mentionat ca am ceva probleme la coloana.

Raspunsuri (2)

Amalia

acum 13 ani

Durerile articulare ar putea indica faptul ca aveti o artroza. Ar trebui sa va consulte un reumatolog. Pentru tratamentul artrozei exista antiinflamatoare care sunt destul de puternice (Aulin, Celebrex, Flamexin, Arcoxia etc) si pe care oricum nu le puteti lua decat o perioada scurta de timp si in anumite conditii (sa nu aveti vreo afectiune la stomac/ficat etc) si cred ca cel mai bine ar fi sa faceti miscare. De asemenea va recomand sa luati Piascledine 300, care este natural, contine avocado si soia si ajuta la mentinerea sanatoasa a articulatiilor.
Sanatate!

Emilia Enache

acum 13 ani

Buna ziua,

Sotul meu are si el probleme de coloana. A trecut si printr-o operatie. Il ajuta mult fizioterapia.Va recomand si dvs. Doamna Amalia, are dreptate cu piascledine, e un medicament mai deosebit si la noi cel putin, e binevenit ca ajuta si la oase si la dinti. Eu am parodontoza si sotul artroza. E nelipsit de la noi din casa, mai ales ca nu prea are efecte adverse.

Multa Sanatate Va Doresc!