ce imi recomandati-parere?

Oase si articulatii Operatie ortopedica

Postata de MembruMobileApp1477894287 cu 7 ani in urma.

-t.m.cvadriceps-omogen,fara leziuni fibrilare
-suprapatelar -colectie minuima.lig.patelar-integru,fara bursita infrapatelara.
-compartiment extern-menisc cu linie de fisura la nivelulu cornului posterior,cu lig. colateral integru.--
-compartiment intern-menisc cu linie de fisura la nivelulu cornului anterior ,cu lig.colateral integru
-posterior-ax vascular popliteal permabil
-la nivelul condililor femurali si suprafetei anterioare patelare-cartilaj inomogen,cu eroziuni sub 3mm.La nivelul condilului lateral femural-calcificare de 4,3mm. multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles intrebarea.
Care este localizarea suferintei D-voastre, cand s-a declansat, care a fost factorul cauzator, care este legatura cu efortul etc.
De asemenea, nu am inteles tocmai esentialul:
- sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv;
- status ocupational si sportiv;
- eforturi practicate;
- antecedente traumatice, reumatologic-inflamatorii, metabolice etc.
Asteptam date relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

MembruMobileApp1477894287

acum 7 ani

itrebarea ar fi fost-operatie sau nu?dupa rez de la ecografie,sau se putea si pe plan bio recupera-medicamentos-kinetiterapie-....