ce diagnostic este?

Oase si articulatii

Postata de pispirica cu 12 ani in urma.

In urma cu 3 luni am cazut pe scari in jos si scara mi-a zdrobit muschiul si pielea de pe tibie dupa 1 luna mi-a incizat un hematom, dupa 1 luna am fost sub tratament cu antibiotice pentru eriziper dar roseata s-a retras, dupa 1 luna la balneolog mi-a spus ca nu am tromboflebita dupa ecodoppler dar cu antiimflamator flamexin v-a trece durerea si inflamatia: de 3 zile mi se umfla rau si ma doare toata gamba nu numai la tibie si azi la eco si la ecodopler si la radiografie mi-a spus caeste o tendinita si reumatism; UNDE sa mai imi fac investigatii????

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

explorarile efectuate au fost vizualizate de un medic? doar printr-un examen fizic corelat cu analize, date imagistice se poate realiza un diagnostic. daca este vorba despre o tendinita, poate bursita daca s-a umflat regiunea gleznei, se poate utiliza o orteza de glezna mobila, un unguent pe baza de antiinflamator nonsteroidian pentru aplicatii locale, un antiinflamator nonsteroidian per os.