ce am de facut

Oase si articulatii

Postata de maria49590381 cu 12 ani in urma.

am aslo389.5, analiza la git este buna dar ma dor ff tare oasele.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Creşterea titrului de anticorpi anitistreptolizină O (ASLO 389.5), se asociază cu apariţia unor afecţiuni poststreptococice: febra reumatică, (cardita reumatismală, reumatismul articular acut) şi glomerulonefrita acută poststreptococică. Conduita terapeutica clasică constă în administrarea de antibiotice, mai exact de Penicilină. Ar fi recomandat şi consultul unui medic reumatolog pentru recomandarea medicaţiei şi metodelor terapeutice pentru ameliorarea simptomelor aferente bolii