Care sunt simptomele lipsei de calciu in oase(special picioare)?

Oase si articulatii

Postata de annemarie156806 cu 14 ani in urma.

De mult timp ma confrunt cu lipsa de calciu,dar de scurt timp am niste dureri groaznice de picioare:(articulatii si muschi),am si o mare neliniste in ele.Noaptea e un adevarat chin,nu-mi gasesc linistea.Eu pun pe seama lipsei de calciu.SA FIE OARE DOAR ASTA?

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 14 ani

Cumpara de la orice farmacie " Calciu, Magneziu cu Vitamina D3 ", de la Biofarm,30 cps.,pretul este de 11,20 roni. Trebuie sa te uiti cand cumperi sa aiba urmatoarea compozitie : calciu - 500 mg ; magneziu -90 mg si vit.D3 - 200 UI. Calciu si magneziu pentru a fi eficient se ia neaparat impreuna cu vit. D3. Pentru inceput,ia cate 2 / zi,dupa ce mananci, dimineata si la pranz. Seara nu este bine sa iei deoarece vitaminele sunt energizante .......Dupa o luna vezi cum te simti si continui cu aceeasi doza sau o scazi la jumatate. Multa sanatate !

Sheila

acum 14 ani

Cred ca cel mai indicat ar fi sa-ti faci un set de nalize sa vezi exact cauza pt a sti ce masuri sa iei. Un complex de vitamine nu ti-ar face rau dar nu poti sa sti daca acestea vor rezolva durerile
Numai bine

annemarie156806

acum 14 ani

da,cred ca ai dreptate.Ar trebui sa fac un set de analize pentruca vitamine am mai luat cu ceva timp in urma.Merci!

carmen

acum 13 ani

annemarie cum te simti? aceeasi problm o am si eu. asta e messu meu : [email protected]. daca vrei sa vb..

Maria

acum 13 ani

De cateva zile ma confrunt cu o durere de cap,stari de voma ,si amorteala maini drepte....eu cred ca este din cauza lipsei de calciu.....ati putea sa imi dati un sfat......Multumesc!

andrei

acum 13 ani

consultati un neurolog